top of page
Sutech.jpg
Mercy.jpg

HRÁČ: Ciri

BOŽSKÝ RODIČ: Sutech

DATUM NAROZENÍ: 28. 7. 2007

POSTAVENÍ: Voják

KA: Saluki

PŘÍCHOD DO TÁBORA: červen 2019 - 0 let služby

FACECLAIM: Dafne Keen

MERCY RONJA HERRERA

VZHLED

Krásná, oslňující, stahující k sobě pohledy mužské populace planety. To by o sobě bezpochyby slýchala ráda každá dívka. A Mercy Ronja Herrera, ta dívka s podivným příjmením? Ta se mezi ně řadit nedá. Jelikož na první pohled? Toho čeho si všimnete, je drobná pohublá dívčina, na které hned tak nespatříte ženské křivky. Co vás tedy přiměje se zadívat na děvče, které se nedá popsat slovy ‚typická knižní hrdinka, která se jen svou pouhé přítomností liší od všech ostatních‘? Mohla by to být snad svižná chůze, kočičí tiché našlapování. Nebo snad její hlas, charakteristický překvapivou ostrostí, neústupností, snad i vzdorem.

Zadíváte se jí do tváře, přímý pohled velkých očí, které jakoby tak docela nezapadali do drobného oválného obličeje. Právě oči jsou atributem, který toho o tmavovlasé dívce řekne nejvíce. Duhovky, které se podobají oharkům v krbu, který dávno vyhasl. Jsou tmavé a dalo by se říci, že snad i bezedné, pokud by nebyla Mercy zvědavou dívčinou plnou života. Co vám však neunikne, jsou tedy veselé jiskřičky, zračící se škodolibost a dětskou legrace, která z té nesourodé palety dělá cosi živého. To celé je rámováno hustými tmavými řasami. Samostatnou kapitolou je dívčino obočí a nos. Obočí, jenž se klene nad kukadly malé slečny, může působit neupraveně, snad až nepěkně, může za to snad Mercyin postoj, jakoby o tom ani nevěděla. A nos? Ten je na rozdíl od obočí dočista přehlédnutelný, není nikterak výrazný, ani příliš malý, ani příliš velký a vzhledem k tomu, že ho nikdy neměla zlomený, nedal by se popsat ani slovem křivý. A v neposlední řadě partií, které skrývá její tvář, se nedají opomenout rty. Drobounké a úzké, jejich odstín by se dal přiřadit k jemné růžové. Častokrát stočené do pobaveného úšklebku. A pleť, ta přímo kontrastuje s tmavými kadeřemi. Pokud se vám podaří ji zastihnout v brzkých ranních hodinách, kdy své tělo nezoceluje nebo neleze všude možně, kam se vlézt dá i nedá, neujde vám, že tvář je olivově zabarvená, možná lehce nažloutlá a jak Mercy ráda prohlašuje, je typickou indiánkou. Jak už bylo zmíněno, její vlasy jsou tmavé, stejně jako obočí, stejně jako řasy, tvrdí se snad vlasy koruna krásy? Tak v slovníku této slečny jde zřejmě o cizí formulku, jelikož její maličkost bere všeobecné zkrášlování tak, že stačí, když si párkrát učísne své husté pačesy a tím veškerá procedura a péče o ně hasne. Dalo by se tvrdit, že vlasy koruna krásy? I ve věku dvanácti let stále dostatečně nedozrála, proto je jakožto táborový mazel kolikrát horko těžko nucena, aby si nechala husté kadeře splést do dvou úhledných copů, jen aby nepřipomínala chytrou horákyni.

Tělo je drobné, pohublé, dětské, ach ano, dětské. Přesto se nedá považovat za slabou, pro Mercy jsou typické pružné a rychlé pohyby, ať už jde o rychlou chůzi nebo bubnování do ukazováčkem prostředníčkem do desky stolu. Co se stylu oblékání týče je pár slovy ležérní, Mercy nikdy nepatřila mezi dívky, které potřebují být ověšené hadry podle poslední módy, v tomto ohledu sází spíš na vlastní pohodlí a užitečnost. Jediným ústupkem vůči módě je řetízek z bílého zlata s přívěškem půlmasky.

POVAHA

Mercy není nijak netypické děcko – je zvědavá, neposedná a drzá. Aspoň to by vám řekly dámy z dětského domova o tom děcku, které se jednoho krásného - čtěte dusné a nechutně horkého – bylo nalezeno na prahu dveří. A vesměs by vám tento popis stačil, jelikož Mercy se nesnaží nějak spravit ten obrázek, jaký si o ní můžete udělat podle zápisu, které vychovatelky mají o každém děcku, které mají nebo spíš musí vychovávat. Zkrátka je pomyslným želízkem, které se dá ohnout velmi těžko. I přesto je prakticky nemožné přesně určit její povahu, protože se prakticky ze dne na den mění. Je teprve na začátku cesty, a jen bohové vědí, co všechno jí ještě potká.

Jak už bylo řečeno, Mercy je mimořádně zvědavá cácorka, která musí do všeho strkat nos nebo ouško. Je stále ve věku, kdy si ráda a hraje a když ze sebe dělá průzkumníka, musí mít o všem přehled a je mimořádně chápavá, je až překvapivé, jak dokáže být pozorná k věcem, které jí přijdou zajímavé. Dobrým příkladem je její skutečný původ, její matka jí nikdy nezajímala, ovšem otec vždy. Dokáže se vytrvale pídit po tom, co potřebuje vědět, co chce vědět. V tu chvíli dokáže být neústupná, houževnatá a je jedno, jak dlouho jí pátrání zabere, jen když zjistí vše, co chce a co potřebuje vědět. Přesným opakem jsou pak aktivity, které jí nijak nezaujmou. Přesněji řečeno typické dívčí aktivity jako je třeba šití nebo vaření. Už v dětském domově jakékoli snahy o to, aby se naučila šití nebo vaření vytrvale zazdívala a odmítala. Jednoduše se zabejčila, i přesto, že byla za svou tvrdohlavost častokrát bitá rákoska do ní zdravý rozum nikdo nevpravil. Pouze povýšeně tvrdila, že z ní hospodyňka nikdy nebude, nic takového tudíž vědět nepotřebuje. Další z předních vlastností je její schopnost pohotově reagovat. A to ať už jde o slovní útok nebo rychlý úhyb je jako ještěrka. Jde o velmi výmluvnou osůbku, která ačkoli rychleji mluví, než myslí a kolikrát nevyhodnotí správně, kdy je druhá strana mnohem silnější a může jí vyprášit kožich. Její schopnost komunikace je samostatná a velmi obšírná kapitola. Jakkoli se totiž zdá, že ta holka jde do všeho po hlavě a ona je to vlastně pravda, ne, že ne. Když s někým mluví, podvědomě ví, co má použít, hlavně pak ve chvíli, kdy se s někým hádá anebo si vymýšlí. Její lži jsou uvěřitelné, ať už si vymýšlí příběh, kterým oblbuje hlavu svým kamarádům, či podle jejích slov kumpánům, hlavu.  Dovede stejně dobře nalhat pravdu popřípadě si vymyslet vlastní průpovídku. Většina lhářů má ten problém, že nedovede přesně zopakovat, co komu vypověděla, ovšem Mercy? To je docela jiná liga, kdybyste ji vzbudili o půlnoci, řekne vám, co chce ona. Navzdory tomu není přemoudřelá, spíš vyčůraná jako mraky, nezbednice, kterou zaujmete jen v případě, že jí své vědomosti záživně podáte.

Že by jako lhářka nemohla být zároveň upřímná ke svým kamarádům? Kdepak, Mercy se rychle skamarádí, je to přesně ten typ člověka, se kterým budete rádi dělat lumpárny, jelikož má vždy plno nápadů a se svou partou by šla snad až do pekla. A pokud se na někoho upne, jakože opravdu upne, tak, že by se za něj rvala zuby nehty, i na úkor vlastního blaha, stává se z ní doslova kamarádka na život a na smrt. Ovšem pokud ji někdo takový zklame nebo snad zradí je ostražitá, druhé šance nedává.

Ta stránka Mercy, v níž se potatila? Není nijak těžké ji objevit. I přes veškeré vypsané části její osobnosti je Mercy stále dcerunkou svého drahého tatíka, z toho plyne jistá umíněnost, chladnokrevnost a škodolibost. Nevadí jí tropit si z druhých žertíky a dělat jim naschvály to nejvíce pocítí člověk, který se jí znelíbí, je jedno, jestli jde o malicherné žerty anebo záškodničení. Nutno podotknout, že Mercy patří mezi ty jedince, kteří se nechají docela rychle vyprovokovat a pokud vám nejde na ruku tím, že útočí slovně, tak začne být agresivní, skočí po vás s potřebou vaší maličkosti nejlépe vyškrábat oči anebo aspoň zmalovat ciferník.

HISTORIE

Jediné, co si Mercy z úplně prvních dní svého života pamatuje v katalánské Tarragoně, je to, co jí říkali vychovatelky v dětském domově. Totiž to, že ji našly na prahu dveří jednoho červencového rána, jak křičí, jakoby jí na nože bral a netrpělivě kolem sebe mlátí rukama. To je však natolik nezajímavé, že vám malá slečna bude přesvědčivě tvrdit, že si velmi dobře pamatuje, jak vypadala žena, která jí tam nechala a samozřejmě, proč. Byla to bezpochyby nějaká bohatá dáma, na kterou tlačilo okolí, a proto se jí musela vzdát. Po tomto soudu se rozhodla, že i kdyby o ní ta paní snad stála, že o ní stejně nemá zájem a svého předsevzetí se tvrdohlavě držela, kdykoli měla možnost zjistit, co byla její máti zač. Ne, tohle pro ní bylo tabu a šlus. Podobný rozbor však neproběhl u jejího otce a samotná Mercy ani neví proč. V každém případě, její dětství bylo příjemné a vesměs se nijak nelišilo od toho, jaké mají děti, jež žijí v plnohodnotné rodině. Zlobila jako jakékoli jiné děcko, tak se na to aspoň koukají dospělí. V jejich žargonu spíše vedla válku s normálními městskými dětmi, v tu chvíli se z Mercy stávala velitelka, která vedla líté boje proti komukoli, kdo by snad chtěl zpochybnit ji nebo snad někoho z jejích nohsledů. Na městské se vždy koukali její lidi z vrchu, byli to přeci jen mazánci, neuměli se o sebe postarat. A pak tu byli vesnické děti, kterých bylo po vesničkách plno. Ti byli v jejich žebříčku v boji o moc vůbec nejníž a i přesto mohli zničit důležité zásady, které uznávali její Potkani, tedy děti z dětského domova a městští. Její život byly tedy líté boje, lezení po střechách, kradení loděk a nutné vzdělávání, které sloužilo vesměs k tomu, aby mohla domlouvat spojenectví s městskými, k nimž se díky škole dostala blíž a mohla utužit vazby, tedy když se to jejím lidem a Willovím, tak se jmenoval nejvyšší vůdce měšťáků.

Vše to skončilo zhruba v jejích devíti letech. Už delší dobu se za ní chodil dtívat podivný hudebník, dalo by se říci, že jí zaujal. Vyprávěl jí o svých cestách, kolik toho spolu budou moci zažít. Quinn se Mercy líbil, dokonce natolik, že se stal jejím opravdickým kumpánem, dokonce mu vyprávěla o válkách s městskýmu a vesnickými, o tom, co žádný dospělý normálně nevidí. A tak se stalo, že opustila svůj malý svět, měla díky Quentinu Herrerovi možnost vidět víc než prašné uličky Tarragony, tehdy si myslela, že to tak bude napořád, že bude cestovat s Quinnem z místa na místo, jelikož, jak se dozvěděla, pracoval jako diplomat, takže nikde dlouho nepobyl. Jí to vyhovovalo, nadále se učila nejen běžnému psaní, matematice, přírodopisu a historii a dalším věcem, její opatrovník si jí dokázal omotat kolem prstu a vše jí vysvětlit tak, aby jí to zaujalo, od jazyků až po historii. A co bylo nejdůležitější, prozradil jí význam svátku mrtvých.

Její život byl odjakživa plný změn. Napřed Tarragona, kde byla potkanicí, pak nomádský způsob života s Quinnem a nakonec objevení jejích schopností. Vše to začalo velmi nenápadně. Na jednom z mnoha banketů, kterých se se svým tatínkem účastnila. A tentokrát šlo o banket ve Washingtonu, centru zbohatlíků. Říkal jí, aby byla jeho očima a ušima, snažila se odhalit tajemství každého z hostů. Šlo o jejich častou hru, která je neomrzela a Mercy už se těšila, až se večer, kdy jí bude Quinn hrát na španělku a ona se s ním bude dělit o postřehy. To byl tedy hlavní důvod, proč se odhodlala k proklepnutí jednoho z největších Quinnových rivalů, celý večer ji pozorovala, odposlouchávala, když začala brousit po domě, v němž se večírek konal, bylo samozřejmé, že se vydala za ní. Až pozdě si uvědomila, že padla do pasti a stala se z ní podle slov té ohavné ženštiny potrava. Řečnila, povídala cosi podivného o Egyptě, o tom, jak mimořádně chutní jsou mladí polobohové a že po ní otec ani nevzdechne. Poslední ze zmíněných Mercy vyprovokovalo, na jakoukoli zmínku o svém otci, tom pravém byla velmi háklivá a na ženu se zuřivě vrhla. Měla přímo zvířecí touhu vzít jí ta slova z úst a pod nárazy drobného těla se to ženské scvrkávalo, vysoušelo. Megera nejprve křičela, ale čím víc byla Mercy rozezlenější, tím složitější bylo pro ní jakkoli mluvit, dostat ze sebe jednu jedinou hlásku. A s čím mladá dáma nepočítala? Že ji od její oběti bude chtít odtrhnout zrovna Quinn. Neviděla, neslyšela, ani si už neuvědomovala, jak se to stalo, ale když z ní všechno opadlo, všechen ten vztek a bolest, kterou způsobila jedovatá slova, uvědomila si, že jí objímá cosi zvláštního, kreatura, ve které jen díky obleku poznala tělo Quinna.

Bylo to strašlivé vědomí, že ho zabila, nechápala jak, vůbec ničemu nerozuměla. A další podivností byly zvláštní hlasy, které nejprve ševelily, našeptávaly cosi o božském původu a že se má vydat do Kalifornie, jelikož jedině tam bude v bezpečí. Nenaslouchala jim, jisté bylo, že musí okamžitě pryč. Omluvila se hostitelce, že jí tatínek poslal dřív do hotelu. Sled událostí, jak jednala, jakoby byl opět zcela mimo ní, tu dvanáctiletou holku, která nechtěla nic víc než cestovat po světě. Plán byl jednoduchý, vzít si z hotelového pokoje věci a utéct, ale kam…  A znovu a znovu, ty hlasy, tentokrát silnější a nepříjemné, natolik, že ochromovaly, teprve když si z Quinnova kufru vzala obálku s penězi, které jak tvrdil, byli pro strýčka příhodu, hlasy paradoxně umlčela. Nebyl to žádný velký obnos, rozhodně ne natolik velký, aby se díky němu dostala až do Kalifornie. Sbalila si malý batoh, ve kterém byly všeho všudy pouze nakradené peníze, oblečení na převlečení, hřeben, pasta, kartáček na zuby, telefon, klíč a kartička na dopravu. První úsek cesty, zvládla vlakem, paní u okýnka stačil vidět její rozesmátý dětský obličejík spiklenecké utvrzování, že ji tatínek poslal nakoupit jízdenku a že spolu jedou na výlet. Velmi rychle pochopila, že když bude vyděšená a vystresovaná, tak se jí každý bude ptát, co jí trápí a co se té nebohé dušičce stalo. Pokud za někým přiběhne cácorka jako ona a bude mu vykládat, že jede s tatínkem na výlet, její radost mu vykouzlí úsměv na tváři a nechá tu treperendu i s jejími starostmi jít. Tímto způsobem se dostala, až do města Indianapolis. Neustále se držela někoho dospělého, povídala si s ním a tím, že měnila čas od času vlak s máváním na nikoho konkrétního se nikdo neptal. Další zastávkou byl Kingman, kde jí došly peníze. Nehodlala se, ale vzdát. Kalifornie byla blízko, zároveň se neodvažovala jet stopem, zkusila to jednou jedinkrát, ale muž, který jí vezl po ní neustále nedůvěřivě pokukoval, dotěrně se vyptával, tudíž tento způsob dopravy nevyhledávala a do Kalifornie dojela na černo, kdy se schovávala na záchodcích. Cesta to byla potupná a nepříjemná, ale nakonec ke své velké radosti dorazila do cíle, ba co víc, měla to štěstí, že se nachomýtla k bandě baťůžkářů, kteří cestovali stejně nezákonně jako ona. Jakoby byla jejich vlastním děckem, pokračovali s ní až na Santa Rosu.

DOVEDNOSTI

SÍLA

RYCHLOST

OBRATNOST

VÝDRŽ

MYSL

PSANÍ HIEROGLYFŮ

UMĚNÍ

RITUÁLY

LÉČITELSTVÍ

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

BOJ BEZE ZBRANĚ

BOJ S MEČEM

BOJ S KOPÍM

BOJ SE SEKEROU

BOJ SE ZBRANÍ

STŘELBA Z PRAKU

STŘELBA Z LUKU/KUŠE

STŘELBA Z PISTOLE

STŘELBA Z BROKOVNICE

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SCHOPNOSTI

AIR MUMIFICATION

SANDKINESIS

AEROKINESIS

PERSONAL VITAKINESIS

DARK POWER

▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

KA

CAHIR

DRUH: Saluki

POVAHA:

Cahir a Mercy nebo chcete – li, polobohyně a její Ka by se dali popsat pár slovy a sice, špatný a špatnější. Cahir prezentuje přesně tu část Mercyina charakteru v němž se takříkajíc potatila. Cahir je sečteno a podtrženo přední inciátor veškerých Mercyiných sobeckých pohnutek, jelikož, proč by zbytečně riskovali pro nějakého náhodného idiota, když mají dost starostí samy se sebou? Sobec, to je tedy jedna z Cahirovích nejpřednějších vlastností. A ty další? Jaké jsou jednotlivé střípky osobnosti tohoto podivuhodného Ka? Inu, jsou to vlastnosti saluki, zvířete, jehož podobu ochránce Sutechovy dcery má. Cahir je v první řadě dost nezávislý, stejně jako jeho chráněnka, ani on nemá potřebu se na kohokoli přehnaně vázat a patří mezi ti Ka, kteří nemusí stát svému svěřenci neustále za zadkem. Chápe, že je pro ni vše nové a že potřebuje volnost, stejně to patří i pro něj. Vychytralý a chladný. To jsou další povahové rysy, pokud si jich nevšimnete hned, tak ve vypjaté situaci bezpochyby, na rozdíl od Mercy je Cahir daleko klidnější, nejedná impulzivně a v klidu si na celou věc udělá vlastní názor. Dal by se nazvat je pomyslným Mercyiným mentorem, který jí občas poradí a navede správným směrem, který je pro ně výhodný, i kdyby byl v závěru špatný pro většinu, hlavní je ona. Poštvat si ho proti sobě není nic jednoduchého, ani ne kvůli tomu, že by si nechal všechno líbit, ne, on ví moc dobře, kdy mu nebo snad Mercy provedete něco, co je proti jeho vlastnímu smyšlení a nezapomíná, velmi zásadově vám splatí vše a to i s úroky. Nemusíte vědět kdy nebo jak, ale ten okamžik přijde. A jak se tato dvojice dorozumívá? Inu, Cahir málokdy mluví, daleko častěji se s Mercy domlouvá telepaticky a ačkoli to z jeho laxního přístupu mnohdy tak nevypadá, má ji rád, svým způsobem, jelikož by nikdy nedovolil, aby jí někdo zkřivil byť jen jediný vlásek víc, než si právem zaslouží.

239a6f37b6a19213cc0f346fb86d320e.jpg

MAJETEK

• Xiphos s čepelí z božského bronzu

• Pěstní dýka s čepelí z božského bronzu

LEKCE

Zatím žádné.

VÝPRAVY

Zatím žádné.

GALERIE

bottom of page