top of page

Bohové existují. Magie také. A s nimi bohužel i příšery, které touží po mase a krvi bohů. To je však poměrně nedostatkové, a proto se musí spokojit jen s tím polobožským. Bohové totiž mají potomky a ti, ačkoliv je jejich krev napůl božská, nepatří tak docela do ani jednoho světa. Příšerám se na ně sbíhají sliny a neváhají využít jakékoliv příležitosti, aby se na ně mohli vrhnout a pochutnat si na nich.

A proto vznikl Tábor Nilu.

Tento Tábor existuje již dlouhá tisíciletí, jen jeho podoba a poloha se měnily. Původně ležel v srdci Egypta, právě na Nilu, po němž nese své jméno. Dnes je pochopitelně modernější než kdysi, a protože se čas od času povedlo příšerám ho odhalit a dostat se skrz magickou bariéru, která ho chrání, měnila se jeho poloha. K tomu dopomohl bůh země Geb spolu s bohem slunce Re. V tomto století Tábor Nilu leží na ostrově Santa Rosa nedaleko kalifornského pobřeží.

Santa Rosa.jpg
mapa.jpg

Polobohové k sobě přitahují všelijaké nestvůry, které je dovedou vycítit, ale pokud o svém původu neví, zdá se, že je nepřitahují tolik jako po tom, co zjistí, co jsou zač. Tudíž se dá říct, že vlastní nevědomost je chrání. Jedním z jejich rodičů je bůh. Tedy nesmrtelná bytost stará tisíce let, která kdysi snad byla čímsi podobným člověku. Jak čas plynul, stárli, posilovali své schopnosti a živili se modlitbami a oběťmi lidí, dokud se nestali naprosto nezávislými. Se vznikem prvním polobohů vznikly i první příšery - příroda se sama pokusila vyrovnat tu nerovnováhu, jež bohové způsobili zplozením polobohů, aby obnovila předchozí stav maatu - rovnováhy, harmonie. V tomto smyslu se nejedná o bohyni Maat, nýbrž o maat, tedy pořádek, síly a energii postavené ještě nad bohy. 

A tak započal věčný boj polobohů a příšer.

Panteon egyptských bohů je velice rozsáhlý a rozmanitý. Úplně na vrcholu stojí sluneční bůh Amon-Re spolu s božským faraonem Horem. Pod nimi se nachází Devatero, společenství nejmocnějších bohů - Tefnut a Shu, Geb a Nut, Usir a Eset, Sutech a Nebthet a Re + Hor a Anup.

Na modlitby odpovídá bůh koní Resheph, hříšníky trestá bůh odplaty Nefertum a na samotné fungování světa a osudu dohlíží osud sám - bůh Shai. Mezi další důležité bohy patří například Thovt, bůh moudrosti, Sachmet, bohyně války a krvelačnosti, Neit, bohyně lovu, která utkala svět, Chonsu, bůh času a měsíce, Maat, bohyně spravedlnosti a pořádku, a mnozí další.

Každý bůh má své schopnosti a i když ani jejich moc není neomezená, u těch nejmocnějších se k tomu trochu blíží. Jak bylo zmíněno, mají zapovězeno zasahovat do lidského světa, což porušují už jen tím, že do něj vstupují a svádějí smrtelníky, z čehož poté vznikají hříčky přírody - polobozi. Vzhledem k jejich stáří jejich schopnost cítit značně otupěla - u některých více, u jiných méně. Potěšení nalézají v malém zlomku činností a lidé pro ně jsou spíše hračkami či figurkami na šachovnici, kterými však nesmí pohybovat, jen je sem tam popostrčit třeba proroctvím či vizí. Z toho plyne i to, že si s rodiči jejich potomků nevytvářejí žádný bližší vztah, maximálně tak ti, kteří potomků mnoho nemají, třeba jen dva. Sourozenci se stejnou matkou i otcem jsou proto velice vzácní, pokud to nejsou dvojčata (a i dvojčata se rodí ojediněle), málokterý bůh by se vrátil podruhé k tomu stejnému smrtelníkovi. Stejně tak se žádný z nich nezdržuje na Zemi dlouho, jednak mají své povinnosti, jednak se začnou rychle nudit. Většinu ani moc nezajímá, co s jejich potomky bude, vždycky budou další. Navíc se ani pořádně jako lidé chovat už ani neumí. Tím či oním způsobem prostě nezapadají - podobně jako jejich děti.

\

Egyptští polobohové jsou obvykle dobří v matematice, i když vlastně ani nechtějí, a u mnohých se stane, že se jedna z jejich schopností od jejich božského rodiče začne projevovat - třeba když mají strach nebo vztek. Nemohou ji však ovládat, to se musí naučit až v Táboře. Také jsou prakticky ve všem lepší než smrtelníci - běhají o něco rychleji, skáčou výš, zranění se jim hojí lépe a tak dále. K rychlejšímu léčení mohou používat pokrmy a nápoje bohů - nektar a ambrózii, právě díky tomu, že jim v žilách koluje něco z krve jejich božských rodičů. Taktéž jich je méně než jiných polobohů, například řeckých, a nikdo přesně neví proč. Netrpí jako oni poruchami pozornosti a bývají na svůj věk vyspělejší než jejich vrstevníci. Přirozeně umí číst hieroglyfy, ale nedovedou je psát. Na půdě ostrova je doprovází jejich Ka, část jejich duše zhmotněná v podobě zvířete. Pro bližší informace si přečtěte příslušný článek.

O svém původu se mohou dozvědět všelijak - občas ví jejich lidský rodič od toho božského, jak se věci mají, a v určitý čas mu o tom řekne, nebo ho kněžka zavolá do Tábora za pomoci božského hlasu. Začne k polobohovi mluvit v jeho hlavě a navádět ho rovnou do Tábora. Děje se to většinou po nějaké důležité události v polobohově životě - může být napaden příšerou či jinak ohrožen na životě, prožít nějaké trauma nebo jednoduše dozrát do věku, kdy už je schopen unést pravdu. Kněžky totiž mají za úkol telepaticky vyhledávat v okolním světě polobohy a volat je do Tábora, jakmile budou připraveni. Zpravidla se do Tábora dostávají po dvanáctém roce života, nejpozději v osmnácti. Pokud se bude polobůh bránit a odmítat následovat jejich instrukce, začnou se zintenzivňovat, nenechají ho ani vyspat, rozbolí ho hlava a podobně a pokud se ani poté nevydá na cestu, začne blouznit, bude mít horečku a nebude schopen normálně existovat. Pamatujte však na to, že ne každý bůh o svém původu lidskému rodiči řekne, jsou to spíše výjimečné případy, poněvadž bohové mají zapovězeno neoprávněně zasahovat do lidských životů.

Na pobřeží Kalifornie, u něhož se ostrov nachází, stojí malé molo viditelné pouze polobohům. Polobohy to k němu automaticky potáhne a naleznou u něj několik magických loděk bez vesel či pádel, které je odvezou na ostrov.

Dále tu je mlha, která polobohy a vlastně i bohy chrání před tím, aby se o nich dozvěděli smrtelníci. Kdykoliv se stane něco nadpřirozeného a vidí to člověk, jeho oči zakryje mlha, která tu událost přetvoří do něčeho dokonale přirozeného, jen se stejným výsledkem. Například, když amfisbena napadne auto a zničí ho, smrtelník uvidí, jak auto dostalo ošklivý smyk a zničilo se tímhle způsobem.

Dalším ochranným prvkem je magická bariéra vytvořená a udržovaná kolem ostrova kněžkami. Tato bariéra chrání Tábor před vnikem nestvůr i lidí, kterým nebyl povolen vstup. Lidi pouze odradí od jejího překročení, ovšem nestvůra se promění v popel, jen co ji překročí. Pokud však není  oslabena... Není kolem celého ostrova, to by bylo příliš náročné, chrání pouze jeho jádro a kus pobřeží na vzdálenější straně od kontinentu.

ROZDĚLENÍ TÁBORNÍKŮ

0. BOŽSKÝ OCHRÁNCE

Jeden z bohů je jednou za sto let určen, aby ochraňoval Tábor a dohlížel na táborníky. Obvykle však příliš nezasahuje do samotných událostí a záležitostí polobohů, pokud to není opravdu nutné. Nejblíže má ke kněžkám.

1. FARAON

Faraon pochází z řad táborníků a je nejvyšší autoritou, když nepočítáme božského ochránce. Řídí tábor, vyhlašuje výpravy a lekce, jmenuje instruktory, svolává soud a je soudcem, svolává Radu, vynáší rozhodnutí, hlídá, aby vše klapalo, jak má, aby byla dodržována pravidla a aby jednoduše vše fungovalo. Volí se ze všech táborníků - i vysloužilých.

2. RADA

Rada má hned po Faraonovi hlavní slovo, je jeho poradním orgánem a zajišťuje pořádek v jednotce táborníků, která mu přísluší. Každé postavení má tak v Radě své zastoupení, které prosazuje zájmy svých svěřenců. U soudu slouží jako porota a volí se pouze z těch, kdo dané postavení zrovna mají. Kromě Velekněžky a Instruktora všichni sídlí v Domě Rady a Faraona.

Pro vojáky je zde Generál.

Pro písaře Knihovník.

Pro umělce Organizátor.

Pro kněžky Velekněžka.

Pro léčitele Vrchní léčitel.

Pro vysloužilé Instruktor.

 

2.5. INSTRUKTOŘI & 3. VYSLOUŽILÍ TÁBORNÍCI

Jakmile táborník dosáhne 20 let, stane se vysloužilým. Potom má dvě možnosti - buď z Tábora odejde, anebo zůstane a může se stát instruktorem, pokud chce. Pokud nechce, zůstává jen vysloužilým. Instruktoři musí mít v dané dovednosti alespoň 5. level, aby ji mohli učit ostatní. V hierarchii jsou vysloužilí o něco málo výš než běžní táborníci, poněvadž jsou starší a zkušenější, ale instruktoři jsou jistá autorita, kterou by mladší měli poslouchat.

5. NOVÁČCI

Nováčkem je polobůh těsně po tom, co přijde do Tábora, než získá své postavení. Má čas na zorientování se a zjištění si informací o jednotlivých postaveních a jakmile se na to cítí, napíše se na papyrus v domě jednotky, kterou si vybral. Takže když chce být třeba vojákem, zapíše se v kasárnách a následně si ho najde Generál, aby se mu představil a pomohl mu s přestěhováním se.

Aby to nováčci měli snazší, je zde Poradce, který je uvítá, vše důležité jim vysvětlí a najde jim pokoj v domě nováčků.

6. TRESTANÍ

Trestaní jsou tím nejnižším, čím se můžete stát. Stane se ním za předpokladu, že přijdete o své dosavadní postavení. Pak na vás permanentně dohlíží hlídka, žijete v celách a máte nejrůznější omezení v rozmezí prohřešku, kterého jste se dopustili.

4. VOJÁCI

Vojáci jsou ochrannou jednotkou Tábora. Specializují se na boj beze i se zbraní, bojové techniky, válečnou strategii a trénink své fyzické stránky. Nejčastěji chodí na výpravy, drží hlídky, zabíjí příšery na poušti a ochraňují ostatní, pokud je problém i přes to, že základní bojový výcvik musí podstoupit všichni.

Vede je Generál a sídlí v kasárnách.

4. PÍSAŘI

Písaři jsou intelektuální jednotkou Tábora. Specializují se na studium historie, biologie, astronomie, matematiky apod., překládají staré texty, učí se dávným jazykům, udržují knihovnu, sbírají informace a samozřejmě zapisují. Často se výprav účastní alespoň jeden, aby vše zaznamenal a poskytl informace o příšerách atd. Písaři také vyučují mladé polobohy tomu, co nestihli ve škole.

Vede je Knihovník a sídlí v písárně.

4. UMĚLCI

Umělci jsou organizační jednotkou Tábora. Specializují se na studium umění, organizaci akcí, vaření v kuchyni, úklid a údržbu Tábora, učí se hrát na různé nástroje, zpívat a tančit. Možná se zdají nedůležití, ale poskytují ostatním i sobě zábavu a úlevu od starostí, zdobí Tábor, opravují ho a krmí všechny. Na výpravy moc nechodí, ale to většinou proto, že je boj ani nebaví.

Vede je Organizátor a sídlí v uměleckém centru.

4. KNĚŽKY

Kněžky jsou duchovní jednotkou Tábora. Specializují se na komunikaci s bohy a podsvětím, pořádají rituály, při nichž obětují bohům, čistí Tábor od zlého a podobně, udržují magickou bariéru kolem Tábora, mumifikují padlé a starají se o chrám. Také volají do Tábora ostatní polobohy, jakmile jsou připraveni. Mohou to být pouze ženy.

Vede je Velekněžka a sídlí v chrámové přístavbě.

4. LÉČITELÉ

Léčitelé jsou zdravotní jednotkou Tábora. Specializují se na ošetřování, výzkum nemocí a zranění, efektivní využívání nektaru a ambrózie, obstarávají ošetřovnu, léčí zraněné a nemocné, hledají protijedy na jedy příšer, poskytují psychickou oporu a slouží také trochu jako psychologové, co se týče různých traumatických zážitků z boje nebo neporozumění si s Ka.

Vede je Vrchní léčitel a sídlí v ošetřovatelském domě.

Co se týče oblékání, je táborníkům ponechána volnost až na jednu výjimku - každý při výběru svého postavení obdrží šátek v příslušné barvě s malou zlatou značkou v podobě Horova oka a zlatě vyšitým jménem sebe i božského rodiče (vojáci rudý, umělci žlutý, písaři oranžový, léčitelé zelený, kněžky fialový a instruktoři blankytný). Ten musí nosit neustále u sebe na viditelném místě - kolem krku, kolem ruky, zastrčený v kapse, kdekoliv tak, aby ho neztratili a byl vidět. Nováčci šátek nemají, členové Rady k tomu svému mají navíc šátek černý a trestaným byl ten jejich odebrán a místo něj mají bílý.

Vojáci mají povinnost na hlídkách nosit svoji uniformu - je lehká, ze světlého plátna a doplněná zbrojí.

Pokud se táborník vydává do města, stále u sebe musí svůj šátek mít, ale nesmí být vidět. Fungují i jako způsob legitimace a potvrzení, že jste polobůh.

Elektřina je v Táboře zavedena pouze v domech (kromě chrámu a hrobky) k osvětlení a k vaření, ale zásuvky ojediněle naleznete pouze v Domě Rady, případně v kuchyni. Mobilní signál je na ostrově mizerný a na něco, jako je internet, můžete rovnou zapomenout. Pokud je potřeba osvětlení venku, jsou použity louče či petrolejky. 

bottom of page