top of page

Příšerám běžné zbraně a kov neublíží. Projdou nimi jako vzduchem. Proto je potřeba používat kovy magické, které jsou vzácnější, zato však velice účinné. Zbraně z magických kovů zase neublíží lidem, neškodně nimi projdou. Zato polobozi mají v tomhle nevýhodu - ublíží jim jak magické kovy, tak ty normální kvůli jejich dvojí podstatě.

BOŽSKÝ BRONZ

Božský bronz je základním kovem, z něhož budou mít vaše postavy zbraně. Je nejuniverzálnější a vyrábí se z něj úplně všechny zbraně - od mečů přes hroty šípů až po dýky. Je ze všech magických kovů nejpevnější, ale zároveň se dobře taví a lehce se s ním pracuje. Vypadá jako běžný bronz, většinou je však matný a ve tmě tlumeně září. Pochází z Řecka.

IMPERIÁLNÍ ZLATO

Je nejmladší ze všech magických kovů a pochází z Říma. Obyčejnému zlatu bylo požehnáno v Jupiterově chrámu a poté z něj bylo ukuto speciálními technikami to, co bylo potřeba. Pokud se zapálí a uhasí, začnou z něj vycházet fialové výpary, které rozpouští jiné kovy. Takto upravené imperiální zlato je velmi nestálé a při silném nárazu či narušení vybuchuje. Proto se používá hlavně na malé granáty či hroty výbušných šípů. Mohou z něj však být i meče, sekery dýky atp. Má zlatou barvu a hodně se leskne - ve své čisté podobě se může využívat i jako zrcadlo. Je ho poměrně málo a egyptští polobozi ho téměř nevyužívají - už jen proto, že pochází z Říma.

PÍSEČNÝ TITÁN

Tento kov pochází z Egypta a má matnou písečnou barvu. Je stvořen ze speciálního kovového písku vytěženého z hlubin pouště a požehnaného bohyní Sachmet. Nevyrábí se z něj brnění ani štíty, poněvadž takové množství tohoto kovu pohromadě je nestálé a i slabé kouzlo ho může přimět k explozi. Hodí se však na dýky a především na hroty šípů a kulky. Propůjčuje jim hrubý povrch, který při zaseknutí do masa nadělá pěknou paseku, jelikož se uvolní jednotlivá zrnka a zabrání zacelení rány. 

STYXSKÁ OCEL

Styxská ocel je také řecký kov, ale není tolik známý, protože ho nemůže používat jen tak nějaký polobůh. Je dost nestálá, pohlcuje stíny, temnotu a duchy, načež je chrlí ze sebe ven. Pokud ji však ovládnete, máte v rukávu opravdu mocnou zbraň, jejíž čepel se nikdy neztupí, nemůže zkorodovat a ani se jinak poškodit, pokud proti ní není postaveno styxské stříbro či nějaká božská síla. Pracovat s ní se mohou naučit pouze děti Anupa, Usira, Nut či Sutecha. Může se spojit se stříbrem a vzniká styxské stříbro.

STŘÍBRO

Stříbro není vyloženě magickým kovem, ale příšerám umí ublížit také na rozdíl od ostatních nemagických kovů. Je obzvlášť účinné proti vlčím příšerám - pekelným šakalům, vlkodlakům atp. Dá se z něj vyrábět všechno, jen se s ním pracuje hůře než s božským bronzem.

STYXSKÉ STŘÍBRO

Je kombinací stříbra a styxské oceli a má vlastnosti obou z nich. Je doopravdy nestálé - pokud neumíte zacházet se styxskou ocelí opravdu dokonale, styxské stříbro vám může klidně zničehonic vybuchnout v rukách.

Samotné zbraně polobohů můžeme rozdělit na primární a sekundární. Ty primární jsou ty, kterými polobůh bojuje normálně, ty sekundární jsou pouze podpůrné. Většina zbraní je chladná, poněvadž vyrábět kulky a hroty šípů z magických kovů se opravdu moc nevyplatí. Proto tu máme speciální zbraně, které abyste mohli vlastnit a aktivně je používat při boji, musíte nejdřív alespoň zčásti ovládnout. Dovednostní hodnoty, které musíte mít, jsou u každé speciální zbraně vypsány. Trénovat totiž můžete i se zbraněmi, které nevlastníte, jen si je musíte půjčit ze zbrojnice a pak je tam zase vrátit.

PRIMÁRNÍ

Chopeš

Chopeš

Nejdříve zbraň Peršanů, později i Egypťanů. Určená spíše k sekání, než-li bodání. U egyptských polobohů nejobvyklejší.

Xiphos

Xiphos

Nejlepší je výroba na míru dle potřeb a proporcí poloboha. Délka se pohybuje okolo jednoho metru a materiály jsou různé. Zacházení s ním však už je pro polobohy na vyšší úrovni, kteří si s ním umí poradit a neuseknou si s ním ruku či nohu.

Gladius

Gladius

Další z typů mečů hojně využívaných Římany. Z hlediska užitečnosti se příliš neliší od xiphose. Kdysi se jednoduše začalo více vyplácet vyrábět meče rovného tvaru než toho zaobleného. Záleží na preferenci uživatele.

Spatha

Spatha

Druh meče, který využívaly římské jízdní oddíly. Je delší než klasický meč gladius a taky se s ní kvůli tomu hůře zachází.

Falcata

Falcata

Jednobřitý meč taktéž užívaný původně Římany. Skvělý pro jezdce vzhledem k jeho vhodnosti k sekání.

Kopí

Kopí

Dlouhá tyč na konci s listovitou čepelí. Mohou se použít jak na házení, tak na boj na bližší vzdálenost. Ale je pro zkušenější bojovníky, kteří vědí, co dělají.

Jednoruční sekera

Jednoruční sekera

Lehčí a s ostřím jen na jedné straně, přesto však účinná.

Jednobřitá dvouruční sekera

Jednobřitá dvouruční sekera

Těžké, bojovník musí požívat obě ruce, aby mohl sekeru ovládat.

Dvoubřitá obouruční sekera

Dvoubřitá obouruční sekera

Jsou těžší a hodí se pro silnější bojovníky, kteří chtějí rozdávat opravdu tvrdé zásahy.

Sekera epsilon

Sekera epsilon

Pojmenovaná podle podobnosti k písmenu řecké abecedy epsilon. Byla oblíbená u mnoha národů východní Evropy a Středního východu a též Egypťanů. Mohla být obouruční i jednoruční.

SEKUNDÁRNÍ

Bič

Bič

Může být doplněn o kovové háčky či ostny, které napáchají více škody.

Dýka

Dýka

Dýky jsou krátké meče. Zacházení s nimi je jednodušší a po dostatečném tréninku můžete být i s pouhou dýkou dosti nebezpeční.

Pěstní dýka

Pěstní dýka

Rukojeť ve tvaru písmene T se drží mezi prsty a slouží především k boji na blízko.

Vrhací dýky

Vrhací dýky

Sada malých dýk k boji na střední vzdálenost.

Stilet

Stilet

Zvláštní typ dýky s dlouhou a úzkou čepelí určený k bodání.

Cinquedea

Cinquedea

Další typ dýky tentokrát s čepelí do tvaru trojúhelníka. Některé jsou tak dlouhé, až jsou považovány za meče.

Nůž

Nůž

Nožů existuje mnoho druhů, ale je asi jasné, že ten kuchyňský k boji používat nebudeme. Mohou mít jedno či dvě ostří, mohou být kratší či delší a čepel různého tvaru.

Prak

Prak

Střílet můžete kamínky nebo třeba výbušné projektily z imperiálního zlata, prostě co vás napadne. Nepatří mezi nejsilnější zbraně, ale má výhodu většího dosahu.

Oštěp

Oštěp

Tyčovitá zbraň podobná kopí, tato je však určená především k házení a je lehčí. Hroty mívají tvar hrotů šípů, aby se oštěp nedal jen tak vytrhnout z rány.

Boxer

Boxer

Velice primitivní zbraň stvořená z několika kroužků, které se nasazují na prsty. Zvyšuje poškození při úderech pěstmi a také pěst zpevňuje.

SPECIÁLNÍ

Složený luk

Složený luk

Luk vytvořený přímo Egypťany. Dostřelí zhruba do 200 metrů a byť není jednoduché ho napnout a zkrotit, jde to. NUTNÉ: Síla 5+ Střelba z luku 4+

Kuše

Kuše

Kuše se shánějí ve světě smrtelníků, jen ty šipky se vyrábějí v Táboře. Má nižší dostřel než luk a způsobí menší zranění, zato však není potřeba velká síla a nabíjení je jednodušší. NUTNÉ: Střelba z kuše 5+

Pistole

Pistole

Existuje spousta značek a vzorů, s tím se u nás nebudeme příliš zabývat. Základní verze budou mít zásobník o 10 nábojích a později můžete získat například lepší vzor či tlumič. NUTNÉ: Střelba z pistole 5+ Síla 3+

Sada granátů

Sada granátů

Sada granátů z imperiálního zlata. Stačí odstranit pojistku, uvnitř se zažehne jiskra božského ohně, která imperiální zlato aktivuje, a zbývá ho hodit na cíl. Časově není limitován stejně jako ty normální, k jeho vybuchnutí musí do něčeho narazit. Přesto se doporučuje ho hodit okamžitě vzhledem k nestálosti aktivovaného imperiálního zlata. Při kontaktu s něčím tvrdým okamžitě vybuchuje, vypouští leptavé fialové výpary a rozprskne kolem sebe zlaté střepiny. NUTNÉ: Rychlost 4+

Brokovnice

Brokovnice

Brokovnice existují v různých typech a s různým počtem hlavní. Nejdřív dostanete pouze jedno- či víceranovou (podle počtu hlavní), později můžete získat třeba i pumpovací. Nejsou zrovna výhodné, ale vzhledem ke způsobené škodě při zásahu se vyplatí daleko víc než samopaly, které se nepoužívají vůbec. Dobíjejí se ručně vložením nábojů do komor, případně výměnou zásobníku. NUTNÉ: Síla 6+ Střelba z brokovnice 4+

bottom of page